کاربرد های برش لیزری آلومینیوم

 کاربرد های برش لیزری آلومینیوم

کاربرد های برش لیزری آلومینیوم و آشنایی با دستگاه های برش لیزری فلزات

اکثر شرکت ها و گروه های صنعتی در رابطه با برش لیزری آلومینیوم  با مشکلات مختلفی رو به رو می شوند به دلیل آن که برش آن کاری سخت و دشوار است. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد. برخی از این دلایل عبارتند از:

گاز کمکی:

بیشتر شرکت هایی که خدمات برش را ارائه می دهند تنها از گاز اکسیژن استفاده می کنند. این موضوع بدین معناست که آنها نخواهند توانست آلومینیوم را با دقت لازم برش دهند زیرا گاز نیتروژن باید مورد استفاده قرار بگیرد تا برش مورد قبولی به دست آید. برش با گاز نیتروژن  بسیار پرهزینه می باشد.

مواد انعکاسی:

برخی از شرکت های برش لیزری در مورد برش لیزری آلومینیوم مردد هستند زیرا این فلز امکان دارد به دستگاه آسیب هایی را وارد نماید. به همین خاطر است که برش ورقه های آلومینیومی ممکن است باعث بازگشت انعکاس از فلز به سمت دستگاه لیزر  شود و به آن آسیب وارد نماید. خوشبختانه دستگاه های برش لیزری  نوینی که در حال تولید هستند سنسورهای پیشرفته ای دارند که به هنگام انعکاس،دستگاه لیزر را خاموش می کند. این موضوع به اپراتور این امکان را می دهد که بتواند تنظیمات مورد نیاز خود را به راحتی قبل از انجام عملیات اعمال کنند.

برآمدگی:

همان طور که می دانید آلومینیوم نسبت به فولاد ضد زنگ و سایر فلزات هم رده خودش نرم تر می باشد و این بدان معناست که آسیب پذیری بیشتری دارد و به هنگام برش دردسرساز می شود. با این شرایط، افرادی که در زمینه برش لیزری آلومینیوم تجربه کافی را دارند  از تنظیمات پیشرفته تری  برای کنترل فشار گاز، سرعت و تمرکز لیزر استفاده می کنند تا برش قابل قبولی ایجاد شود.

خدمات برش لیزری آلومینیوم

  • خدمات برش لیزری آلومینیوم در حجم بالا

افزایش و بهبود فناوری های موجود بدین معنی است که خدمات برش لیزری در حجم بالا  به یک گزینه مقرون به صرفه تبدیل شده است و نسبت به سایر ابزارها و روش های سنتی می تواند مزایای بیشتری در اختیار افراد قرار دهد. این امر میتواند در برش لیزری فلزات از جمله برش لیزری آلومینیوم و نیز برش لیزری غیر فلزات مورد استفاده قرار گیرد.

  • مزایای برش لیزری آلومینیوم در حجم بالا

مزیت اساسی  خدمات برش لیزری در حجم بالا این است که به سرعت می توان نیاز مشتری را برطرف کرد. زیرا شرکت ها تمایل دارند حجم بیشتری از کارها را در کوتاهترین زمان ممکن  و با کمترین هزینه به انجام برسانند. به طور کلی، برش لیزری را می توان با حداقل تنظیمات انجام داد.

طبقه بندی برش لیزری فلزات مانند آلومینیوم

میزان رسانش گرما در واقع اصلی ترین عامل طبقه بندی لیزر برش فلزات می باشد.‏

هر مقدار که میزان رسانش گرما در فلزات بالاتر باشد جهت لیزر برش فلزات به توان بالاتری نیازمندیم.‏

به عنوان مثال: در مقایسه برش لیزری آلومینیوم و برش لیزری استیل ضد زنگ، برش لیزری آلومینیوم نیازمند توان به مراتب بالاتری می باشد زیرا میانگین میزان رسانش گرما در آلومینیوم (۲۵۰) بیشتر از میانگین استیل ضد زنگ (۱۶) می باشد. ‏

‏در تعریف ساده، در لیزر برش فلزات هرچه قدر رسانش گرما در فلزات پایین تر باشد تمرکز حرارت در نقطه ی کانون سریعتر انجام می پذیرد و در نتیجه عمل برش لیزری فلزات راحت تر انجام میگیرد.‏

گروه صنعتی سالید متخصص در برش لیزری فلزات،برش لیزری آلومینیوم،حکاکی لیزری فلزات،پانچ ورق،برش آلومینیوم،تولید قطعات صنعتی و همچنین دارای بیش از ده سال سابقه در زمینه ی تولید قطعات پلاستیک،ساخت قالب پلاستیک،ساخت قالب های تزریقی،ساخت قالب بادی بوده و در زمینه ی نمونه سازی سریع با مهارت فوق العاده متخصصین اش همراه است.

مشتریان گرامی میتوانند جهت اطلاع از قیمت قالب پلاستیک و راهنمایی های مشاورین سالید با این گروه صنعتی تماس حاصل فرمایند.