پانچ ورق استیل

 پانچ ورق استیل

پانچ ورق همان سوراخ کردن ورق که توسط دستگاه های مخصوص پانچ انجام می شود و در صنعت امروز جایگاه ویژه ای دارد و بر روی جنس های مختلف مانند  آلومینیم و استیل انجام می شود.

پانچ ورق با استفاده از یک دستگاه یا وسیله به نام پرس پانچ انجام می شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که ورق مورد نظر از هر جنسی را زیر دستگاه پرس پانچ قرار داده و این دستگاه با وارد کردن نیرویی به داخل فلز با برش دادن قطعه ای از آن ورق منجر به سوراخ شدن و در واقع پانچ شدن ورق می گردد. پس از عمل پانچ، قراضه های ورق مورد نظر در داخل حفره ای در زیر ورق جمع می شوند که برای استفاده بهتر و بهینه تر می توان دوباره از این قطعات استفاده کرد.

 پانچ ورق استیل
پانچ ورق

پانچ ورق استیل

از پانچ ورق در بسیاری از صنایع مانند خودروسازی و هواپیما سازی  ، صنایع دارویی و غذایی استفاده می شود. برای مثال ورق استیل یا به عبارتی ورق پانچ شده استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و اکسید شدن دارد و با توجه به این خاصیت بسیار مورد توجه صنعتکاران است. دانشمندان مقاومت بسیار بالای این آلیاژ را  به دلیل وجود کروم موجود در آن می دانند هر چه قدر که میزان کروم به کار رفته در آلیاژ استیل بیشتر باشد مقاومت فلز در برابر خوردگی و اکسید شدن بیشتر می شود.

 پانچ ورق استیل
پانچ ورق استیل

در گروه صنعتی سالید پانچ ورق با استفاده از دستگاههای CNC  انجام می شود. علاوه بر این صنعت این شرکت آماده ارائه نمونه کار و پذیرش سفارش در زمینه های برش لیزری فلزات ، برش لیزری آلومینیم ، حکاکی لیزری فلزات ، ساخت قالب های تزریقی ، ساخت قالب های پلاستیک و ساخت قالب های تزریق پلاستیک می باشد. علاقه مندان به اطلاع از قیمت ها و مشاهده نمونه کارهای این شرکت می توانند به سایت شرکت مراجعه و یا با مسئولان در شرکت سالید تماس حاصل نمایند.

 پانچ ورق استیل
پانچ ورق در صنعت

Save

Save