بهترین مرکز برش لیزری فلزات

 بهترین مرکز برش لیزری فلزات

برش لیزری فلزات از جمله آلومینیوم

برش لیزری فلزات فناوری است که در آن با لیزر مواد مختلف را با دقت زیاد ،سرعت بالا و با قدرت بیشتری برش می دهد. به دلیل قطر کم لیزر، برش لیزری برش بسیار دقیقی بوده و هیچ گونه خطایی ندارد. در بیشتر موارد، تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نوع جنس ماده می باشد، زیرا سطح برخی مواد پس از برش لیزر کمی می سوزد. و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود.

 بهترین مرکز برش لیزری فلزات
برش لیزری فلزات

سطوح برش لیزری

تقریبا می توان روی اکثر سطح فلزات برش لیزری انجام داد، فلزاتی مانند: آلومینیوم، فولاد،ورق های آهن روغنی و سیاه ، ورق های استیل ، ورق های گالوانیزه  و برنج ، بیشترین کاربرد را در برش لیزری دارند. مواد دیگری که می توان روی آن ها برش لیزر انجام داد شامل چوب، پلاستیک، شیشه و سرامیک می باشد. در مقایسه با روش های مشابه برش مانند دای کات، برش لیزری برای مواد کوچک مناسب تر است .

 بهترین مرکز برش لیزری فلزات
برش لیزری آلومینیوم

مزیت های برش لیزری فلزات نسبت به سایر روش ها

مزیت اصلی برش لیزری نسبت به سایر روش ها انرژی متمرکز شده آن است که قطر کانونی کوچکی داشته و همچنین سرعت زیادی نیز دارد، از این رو این برش ظرافت بسیار بالایی دارد.

اشعه لیزر توسط دستگاهی که اشعه قوی تولید می کند بر روی  قسمتی از جسم مورد نظر که قرار است بریده می شود می تابد و آن قسمت بسته به جنس متریال مورد استفاده آب می‌شود، می‌سوزد یا تصعید می گردد و توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود . حاصل کار سطحی بریده شده با کیفیت و دقت بالاست.

کاربرد های اصلی برش لیزری

از جمله کاربرد دیگر برش لیزری مانند برش لیزری فلزات نسبت به روش مکانیکی، کار راحت تر با آن است و پس از برش لبه ها را خراب نکرده و علاوه بر برش مستقیم، می تواند این کار را به صورت منحنی نیز انجام دهد. علاوه بر این موارد ، برش لیزری دقت بسیار بالایی داشته و با وجود کمی سوزاندن، به کل کار ضربه نمی زند.

برخی مواد به دلیل خصوصیاتشان تنها باید توسط برش لیزری برش بخورند، مثلا برای برش شیشه، لیزر از هر دستگاه دیگری بهتر آنرا برش می زند و شیشه را نمیشکند .

برش لیزر با بهره گیری از  تکنولوژی پیشرفته و بی نظیر شما را قادر می سازد تا با حذف محدودیت های شیوه های سنتی برشکاری قطعات، طرح ها و ایده های پیچیده پروژه های صنعتی خود را با سرعت هر چه تمام تر و با کیفیتی بالا اجرایی کنید.

برش لیزری در صنایع زیادی از جمله تابلو برق، تزیینات داخلی و دکوراسیون، درب و پنجره سازی، لوستر سازی و روشنایی، آسانسور سازی، صنایع نظامی،کشتی سازی، تابلو و حروف سازی، صنایع ساختمانی، برق و الکترونیک، صنایع هوایی، واشر سازی، ساخت کیس ماشین آلات، مدل سازی، ماکت سازی و … کابرد بسیاری دارد.

دستگاه برش لیزری

با برش لیزر توسط دستگاه برش لیزری می توان انواع طرح های دقیق را بر روی انواع فلزات، پلاستک، چوب و دیگر مواد انجام داد. دستگاه برش لیزری با دقت بسیار بالاو امکان بریدن طرح های پیچیده عمل برش را انجام می دهد. در دستگاه برش لیزری با استفاده از گازی که معمولا دی اکسید کربن است لیزر تولید می شود، لیزر در تیوپ لیزر عقب و جلو رفته و پس از تقویت شدن از روزنه ی تیوپ لیزر خارج شده و توسط لنز به نقطه ی مورد نظر ما می تابد و برش صورت می پذیرد.

عملکرد دستگاه برش لیزری فلزات

در روند معمولی اشعه ای که دستگاه برش لیزری استفاده می کند ۱.۵ میلی متر طول و حدود یک تا دو هزار وات انرژی دارد که با چنین قدرتی می تواند هر ماده ای را ذوب کرد و یا برش داد، اما به دلیل اینکه هر چه اشعه بیشتر در ماده نفوذ کند انرژی اش کمتر می شود، محدوده برش دستگاه برش لیزری ۲۰ میلی متر است.

دستگاه برش لیزری این تکنولوژی را با استفاده از نرم افزارهایی CAM/CAD )در کامپیوتر CAM به معنی طراحی با کمک کامپیوتر و CAD به معنی عملیات با کمک کامپیوتر است) انجام داده و فایل را برش می دهد.

لیزری که دستگاه برش لیزری ساطع می کند از فوتون تشکیل شده که توسط برخی مواد مانند آلومینیوم و آلیاژ مس منعکس می شود.

این مواد علاوه بر انعکاس لیزر رسانای گرمایی نیز هستند و گرما را درسطح خود پخش می کنند، به این دلیل بخ کار رفته در دستگاه برش لیزری آلیاژ کربن و فولاد است. این مواد گرمای کمی جذب کرده و لیزر به خوبی در محل مورد نظر منعکس می شود. لیزر مورد استفاده در دستگاه برش لیزری قطر یک میلی متر دارد.

دستگاه برش لیزری آلومینیوم کمک بسزایی در تبدیل کاردستی به کار ماشینی داشته و کار انسان ها را از بیشتر کارهای دستی به طراحی تصاویر و طرح های پیچیده تر سوق داده است.

در مرکز لیزر سالید انواع برش لیزری فلزات (آلومینیوم ،استیل، فولاد و…) با مهارت بسیار بالا توسط متخصصین صورت میگیرد.این مرکز لیزر با بیش از ده سال تجربه ، جزء بهترین مراکز لیزر در کشور شناخته شده است.