بهترین سازنده قالب صنعتی

 بهترین سازنده قالب صنعتی

گروه صنعتی سالید یکی از بهترین سازنده قالب صنعتی در کشور می باشد.

این گروه متخصص در ساخت قالب دایکاست،ساخت قالب های صنعتی،ساخت قالب های تزریقی،ساخت قالب بادی،برش آلومینیم،برش لیزری آلومینیم،حکاکی لیزری فلزات،تولید قطعات صنعتی،پانچ ورق،طراحی قالب تزریق پلاستیک،طراحی قالب دایکاست،طراحی قالب پلاستیک،ساخت قطعه پلاستیکی و … می باشد.
گروه صنعتی سالید با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات ساخت قالب که با استانداردهای بالای قالب سازی(قالب ساز پلاستیک و قالب ساز صنعتی) در جهان و دیگر زمینه های صنایع به فعالیت پویای خود ادامه می دهد.
این گروه به شما کمک کرده تا ایده ها و طرح های تولیدی و تجاری خود را به بهترین شکل ممکن به واقعیت تبدیل کنید.

در این مقاله ابتدا به تعریف قالب های صنعتی برای علاقه مندان به کار ساخت قالب های صنعتی و سپس به بررسی انواع آن می پردازیم:
قالب های صنعتی که از آن ها برای تولید استفاده می شود با توجه به روش تولید قطعات صنعتی انواع مختلفی دارند که با توجه به قطعه نهایی و ویژگی هایی که از آن قطعه مورد انتظارقرار میگیرد نوع قالب نیز تفاوت دارد، عموما قالب ها را می توان به چهار دسته اصلی تقسیم کرد:
۱-قالب تزریق پلاستیک
۲-قالب ریخته گری
۳-قالب شیشه و بلور
۴-قالب سنبه و ماتریس
که هرکدام از انواع قالب ها به فراخور نوع قطعه به زیر مجموعه هایی تقسیم میگردند .

سازنده قالب صنعتی باید پروسه ساخت قالب های صنعتی را طی کند:
در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی هم دربخش ماشین افزار و هم در بخش نرم‌افزار قالب ساز پلاستیک و قالب ساز صنعتی و نیز هم از جهت کاهش زمان ساخت و هم از نظر قابلیت ساخت قالب هایی با فرم های پیچیده پیشرفت قابل توجهی را به خود دیده است . پروسه ساخت قالب به دو بخش طراحی و ساخت تقسیم می شود .
در بخش طراحی، مهندس طراح با توجه به دانش و تجربه خود، اجزاء، شکل و همچنین سیستم راهگاهی قالب را با استفاده از نرم‌افزار هایی مانندCATIA طراحی کرده و مدل سه بعدی قالب را می سازد که این مدل سه بعدی مبنای ماشینکاری قالب به وسیله ماشین CNC قرار می گیرد، سپس بعد از اتمام عملیات ماشینکاری فرایند مونتاژ قالب انجام می شود .
بخش دوم شامل عملیات ماشینکاری و مونتاژ اجزای قالب است، برای طراحی قالب (طراحی قالب دایکاست،طراحی قالب پلاستیک،طراحی قالب تزریق پلاستیک) نیاز به نقشه فنی قطعه است که این نقشه از سفارش دهنده قالب دریافت می گردد، سپس از روی این نقشه مدل سه بعدی قطعه با استفاده از یکی از نرم‌افزارهای CATIA ،MECHANICAL DESKTOPو یا SOLIDWORKS در کامپیوتر ساخته شده و  پس از آن اجزای قالب از روی آن قطعه تفکیک و طراحی می شود . بعد از مرحله طراحی نوبت به مرحله تولید میرسد، در اینجا ماشینکاری اجزای قالب روی چوب به وسیله ماشین فرز CNC صورت می گیرد . باری ماشینکاری اپراتور ماشینکاری را روی مدل سه بعدی که طراح به او داده است در کامپیوتر اجرا می کند، سپس این برنامه به ماشین CNC داده می شود و به صورت اتوماتیک روی چوب اجرا می گردد، سپس این اجزا به ریخته گری فرستاده می شوند تا از روی آن قطعه فلزی ساخته شود. سپس این اجزا تنش گیری می شوند تا از دفرم شدن و تاب برداشتن آن ها پس از عملیات ماشینکاری جلوگیری گردد. پس از ماشینکاری روی اجزای فلزی قالب این اجزا توسط مونتاژکار قالب، مونتاژ می شوند.

به امید پیشرفت هایی عظیم برای کسانی که به عنوان سازنده قالب صنعتی مشغول فعالیت هستند.