برش آلومینیوم در شرکت سالید

 برش آلومینیوم در شرکت سالید

برش آلومینیوم یکی از فعالیت هایی است که در شرکت سالید انجام می شود. توانایی در برش آلومینیوم با ضخامت بالا یکی از مهارتهایی است که برای هر شرکت که در زمینه ساخت قطعه فلزی و برش لیزری آلومینیوم فعالیت می کند یک امتیاز مثبت تلقی می شود.

نمونه کارهای برش آلومینیوم و سایر فلزات و آلیاژ ها مانند فولاد در شرکت سالید موجود می باشد که نشان دهنده تجربه و مهارت این شرکت در برش لیزری فلزات خصوصا آلومینیوم است.

 برش آلومینیوم در شرکت سالید
برش آلومینیوم

امروزه به علت کاربردهای فراوان قطعات فلزی خصوصا آلومینیوم در صنایع مختلف ، برش با کیفیت آلومینیوم نیز به همین دلیل مودر توجه است. در این زمینه لازم است که مطلب کوتاه در مورد آلومینیوم و خواص آن بدانیم تا با اهمیت آلومینیوم  و دلیل پر کاربرد بودن این فلز آشنا شویم.

آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم فراوان فلز است که درسطح زمین یافت می شود. آلومینیوم در طبیعت به دو صورت «آلومینیوم سیلیکات» پایدارAl(SiO3)3 و آلومینیوم هیدرواکسید Al(OH)3 وجود دارد . آلومینیوم هیدرواکسید (Bauxite) یک نوع خاک اوره است که در آن عنصر های آلومینیوم بسیار غنی ای وجود دارد . (حدود ۵۰درصد این فلز تشکیل شده است .) البته در این خاک ناخالصی هایی مانند : سیلیس (SiO2) ، اکسید های آهن و اکسید تیتانیوم(TiO2) وجود دارد .

 برش آلومینیوم در شرکت سالید
آلومینیوم

آلومینیوم کشف شده «آلومین» نامیده می شود . آلومین یک ماده ی سخت ، شامل آلومینیوم و اکسیژن است . چون دمای ذوب آلومین زیاد است ، (در حدود ۲۰۵۰ درجه سلسیوس) الکترولیز آن در حالت مذاب بسیار دشوار است ؛ به این دلیل آن را در کریولیت (Na3AlF6) نمکِ مذاب حل می کنند و به این ترتیب مخلوطی به دست می آید که دمای ذوب (بین ۹۶۰ تا ۹۸۰ ) پایین تری دارد . سپس آن را از یک جریان الکتریکی قوی عبور می دهند تا اکسیژن آن کاملاً جدا شود .

خواص آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز کاهنده است .رسانای بسیار خوب گرما و حرارت است و با چگالی کم  مورد توجه قرار گرفته است.

برش آلومینیوم در شرکت سالید

علاقه مندان جهت سفارش و دریافت هرگونه مشاوره می توانند با مسئولان در شرکت سالید تماس حاصل نمایند. شرکت سالید فعالیت خود را رسما از سال ۱۳۸۴ آغاز نمود و با مهارت فراوان توانست جایگاه مناسبی را بین تولید کنند گان قالب فلزی و پلاستیکی را پیدا کند و از برشکاران مطرح در زمینه برش آلومینیوم و فولاد و استیل شود. برای مثال در این شرکت در حال حاضر برشکاری فولاد و آهن تا ضخامت ۱۵ میلیمتر ، برشکاری استیل تا ضخامت ۱۰ میلیمتر ، برشکاری آلومینیوم تا ضخامت ۴-۵ میلیمتر انجام می پذیرد.

علاوه بر مهارت های فوق شرکت سالید در زمینه های مختلفی مانند حکاکی لیزری فلزات ، قالب ساز پلاستیک  و برش لیزری فلزات انجام می شود.

 برش آلومینیوم در شرکت سالید
حکاکی لیزری فلزات

 

 برش آلومینیوم در شرکت سالید
خواص آلومینیوم