استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت

 استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت

استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت نسبت به روش سنتی تفاوت یا به عبارتی مزایایی دارد که باعث ترغیب هر چه بیشتر صنعتکاران به این روش شده است. علاوه بر این گستره استفاده از لیزر در برشکاری وسیع است و صنعتهای مختلفی را مانند کشتی سازی ، خودروسازی ، لوستر سازی ، ماکت سازی ، صنایع هوایی و … را در بر می گیرد. برش لیزری فلزات را می توان روری فلزاتی از جنس های مختلف مانند استیل ، ورقهای گالوانیزه ، آلومینیوم  اعمال کرد.در ادامه مطلب مزایای استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت را در مقایسه با روش سنتی برشکاری مطرح خواهیم کرد.

 استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت
استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت

از آنجایی که در روش برش لیزری فلزات مراحلی مانند پرسکاری و یا قالب سازی حذف می شود و در زمان صرفه جویی می شود می توان محصول و یا سفارش را سریعتر به بازار عرضه کرد.همچنین با استفاده از توان بالای دستگاههای تولید اشعه لیزر سرعت برش فلزات بیشتر می شود و این نیز به نوبه ی خود باعث بالا رفتن راندمان کار می شود.

مزایای استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت

با استفاده از روش لیزری کیفیت محصولات تولید شده از نظر زیبایی بیشتر می شود. زیرا در این روش هیچ گاه اطراف برشکاری سوختگی و یا کجی دیده نمی شود. همچنین به علت اینکه در برش لیزری فلزات مانند برش آلومینیوم فشار بر روی فلز وارد نمی شود در نتیجه گوشه های طرح و یا قالب هیچ گونه خمیدگی و له شدگی ناشی از فشار را ندارند.

از آنجایی که در این روش از اشعه لیزر استفاده می شود که به صورت کانونی می تابد، تغییر دمای زیادی در سطح فلز مشاهده نمی شود و در نتیجه خواص فیزیکی و ساختاری فلز حذف می شود.

در این روش محدودیتی در ایجاد طرح های پیچیده نداریم و حتی طرح های دو بعدی و سه بعدی طراحی شده توسط نرم افزار های طراحی را می توان به راحتی و ظرافت پیاده سازی کرد.

شرکت سالید با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته در زمینه های ساخت قطعه پلاستیکی ، حکاکی لیزری فلزات ، برش لیزری فلزات مانند برش لیزری آلومینیوم با از میان بردن محدودیت های حرفه برشکاری در اسرع وقت با نهایت دقت و ظرافت طرح ها و قالب های پیچیده را آماده و به عرصه تولید می رساند.

 استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت
برش لیزری فلزات
 استفاده از برش لیزری فلزات در صنعت
برش و حکاکی لیزری در صنعت